DM 2019

Categories

Results

Senior -100 A Herrer (4)
1.Ginas JAUCERASVordingborg Judo og Jiu Jitsu Klub
2.Emil ATANBrøndby Judo Klub
3.Asaad ALOFanø Gymnastik & Idræt, Judo
Senior -57 A Damer (2)
1.Sif BOUJUJudoklubben Mitani
2.Olivia MOLNARAmager Judo Skole
Senior -60 A Herrer (2)
1.Malte BØDSKOVÅrhus Judo Klub
2.Benjamin Bach CHRISTENSENBrønshøj Judo Club
Senior -63 A Damer (1)
1.Louise HANSENVejle Judo Klub
Senior -66 A Herrer (4)
1.Alexandre MATHIEULyngby Judo og Ju-Jutsu Klub
2.Mathias Ferré POULSENPi, København Judo
3.Bárður LENVIG Århus Judo Klub
4.Dánjal Á KRÁKUSTEINISvendborg Judo og Jiu-Jitsu Klub
Senior -70 A Damer (2)
1.Helene MØLLERBrønshøj Judo Club
2.Diana DALSGÅRDFredericia Judo og Ju-Jutsu Klub
Senior -73 A Herrer (11)
1.Jonas Kolvig CZAJKOWSKIBrønshøj Judo Club
2.Necklas Ferré POULSENSkive Judo Klub
3.Jacob AGERTOFTÅrhus Judo Klub
3.Bjarke Bach CHRISTENSENAmager Judo Skole
5.Ali SIROOSIFredericia Judo og Ju-Jutsu Klub
5.Alexander OLSENAmager Judo Skole
7.Martin KAZARIANAmager Judo Skole
7.Gunnar MAGNUSSENAmager Judo Skole
Senior -81 A Herrer (13)
1.Anders HVIDKÆRAmager Judo Skole
2.Simon KRUSEÅrhus Judo Klub
3.Kalle FRIIS-HANSENPi, København Judo
3.Andreas LUNDBrønshøj Judo Club
5.Nikan AHMADIBrøndby Judo Klub
5.Martin THOMSENLyngby Judo og Ju-Jutsu Klub
7.Wictor NÜSSLEHelsingør Judo & Ju-Jutsu Klub
7.Tòki BRANDSSONSvendborg Judo og Jiu-Jitsu Klub
Senior -90 A Herrer (4)
1.Benjamin Troest KJELDSENPi, København Judo
2.Stig MIDTIBYSvendborg Judo og Jiu-Jitsu Klub
3.Sebastian SØLVERGAARDFredericia Judo og Ju-Jutsu Klub
U12 +63 A Piger (1)
1.Klaudia Ecklon ASMUSSENAabenraa Judo Klub
U12 -30 A Drenge (5)
1.Adam KOSTOEVHalsnæs Martial Arts
2.Bjørn Koch LAURITZENÅrhus Judo Klub
3.Tristan Runge SOMMERAmager Judo Skole
4.William TRANGELEDØrsø Judoklub
U12 -30 A Piger (4)
1.Lærke HELMERFredericia Judo og Ju-Jutsu Klub
2.Sarah Abu-Hamam BERGJudoklubben Mitani
3.Lara ØSTERGAARDHorsens Judo Klub
4.Chillie Piyanna Skov VEDENLOVGladsaxe Judo Klub
U12 -35 A Drenge (10)
1.Angus MOLNARAmager Judo Skole
2.Manvel MURADJANTomoe, Kolding
3.Hannibal SKOVBYEGladsaxe Judo Klub
3.Oliver HOLMEGÅRDHalsnæs Martial Arts
U12 -35 A Piger (5)
1.Alice Sloth HANSENBrønshøj Judo Club
2.Luna Kaas JØRGENSENHorsens Judo Klub
3.Maja Malgorrzata JANISZEWSKIVestfyns Judo og Selvforsvar
4.Laura J. CHRISTENSENHorsens Judo Klub
5.Olivia DONS-LASSENFredericia Judo og Ju-Jutsu Klub
U12 -40 A Drenge (10)
1.Samuel OMØHillerød Judoklub
2.Thorkild THORBEKAmager Judo Skole
3.Felix ÅSIDEAmager Judo Skole
3. Andreas THOMSENØrsø Judoklub
U12 -40 A Piger (5)
1.Ingrid C.B.A. KOMODOWSKIAmager Judo Skole
2.Amalie RYEÅrhus Judo Klub
3.Ella Thue NØRBÆKJudoklubben Mitani
4.Anna Lene Dagny GALLKodokan Odense
5.Hannah BERGJudoklubben Mitani
U12 -44 A Piger (6)
1.Sofie MALEKIÅrhus Judo Klub
2.Mie Due NØRSKOVFredericia Judo og Ju-Jutsu Klub
3.Maria BILICHjørring Judoklub
3.Lucia Cossio CONRADÅrhus Judo Klub
U12 -45 A Drenge (9)
1.Valdemar VESTERGÅRDSjelle-Skørring Idrætsforening
2.Einar Ask Bang ANDERSENÅrhus Judo Klub
3.Mads Nørregaard SENGERIkiru
3.Viktor WILSÅrhus Judo Klub
U12 -48 A Piger (3)
1.Selma TVEDEÅrhus Judo Klub
2.Rachel RAABEVidebæk Styrke og Kampsport
3.Karolina Julia LEWANDOWSKAVidebæk Styrke og Kampsport
U12 -55 A Drenge (2)
1.Johannes RAVNHorsens Judo Klub
2.David Fan JØRGENSENHelsingør Judo & Ju-Jutsu Klub
U15 +66 A Drenge (6)
1.Simon Bernhardt PETERSENVordingborg Judo og Jiu Jitsu Klub
2.Casper LARSENØrsø Judoklub
3.Lendi PREKAZI Tomoe, Kolding
4.Manuel LEWANDOWSKIVidebæk Styrke og Kampsport
5.Cosmo Willum VALLENTINHolbæk Budo Skole
6.Marius Steffen STEENSENIkiru
U15 -35 A Drenge (6)
1.Silas Skovbjerg HUNDTKodokan Odense
2.Adam KOSTOEVHalsnæs Martial Arts
3.Bjørn Koch LAURITZENÅrhus Judo Klub
3.Silas PENNINGALyngby Judo og Ju-Jutsu Klub
U15 -40 A Drenge (7)
1.Narek VARDANIANHalsnæs Martial Arts
2.Magni Koch LAURITZENÅrhus Judo Klub
3.Mikkel MØLLÅrhus Judo Klub
3.Noah HAMMERØrsø Judoklub
U15 -40 A Piger (3)
1.Ingrid C.B.A. KOMODOWSKIAmager Judo Skole
2.Alice Sloth HANSENBrønshøj Judo Club
3.Frida KROGKauri Brønderslev Judoklub
U15 -44 A Piger (2)
1.Mia Rosa CHRISTENSENRamløse Judo & Jiu-Jitsuklub
2.Mie Due NØRSKOVFredericia Judo og Ju-Jutsu Klub
U15 -45 A Drenge (14)
1.Mathias ROSENKVISTJudoklubben Mitani
2.Hector Cossio CONRADÅrhus Judo Klub
3.Daniel ANDRASEVICHalsnæs Martial Arts
3.Marcus Hammer LANGEÅrhus Judo Klub
5.Valdemar VESTERGÅRDSjelle-Skørring Idrætsforening
5.Lucas PENNINGALyngby Judo og Ju-Jutsu Klub
7.Silas PAUSKICHalsnæs Martial Arts
7.Sebastian Sandgaard NORDAHL-PETERSENFredericia Judo og Ju-Jutsu Klub
U15 -48 A Piger (3)
1.Freja FLODGAARDKøge Judoklub
2.Sofie HERSKINDRamløse Judo & Jiu-Jitsuklub
3.Selma TVEDEÅrhus Judo Klub
U15 -50 A Drenge (12)
1.Aksel BIRLUNDAmager Judo Skole
2.Thomas SANDBERGÅrhus Judo Klub
3.Simon ANDERSENAmager Judo Skole
3.Oliver Due NØRSKOVFredericia Judo og Ju-Jutsu Klub
5.Malte Schmidt RASMUSSENAmager Judo Skole
5.Benjamin Spiel PEDERSENAmager Judo Skole
7.Jonas Nydam MØLLERFredericia Judo og Ju-Jutsu Klub
7.Emil NIELSENHorsens Judo Klub
U15 -52 A Piger (2)
1.Mai Due NØRSKOVFredericia Judo og Ju-Jutsu Klub
U15 -55 A Drenge (9)
1.Malthe Sixtus JENSENÅrhus Judo Klub
2.Daniel MALEKIÅrhus Judo Klub
3.Bjarke ANDERSENØrsø Judoklub
3.Marcus PENNINGALyngby Judo og Ju-Jutsu Klub
U15 -57 A Piger (10)
1.Silke Schwartz SØRENSENHorsens Judo Klub
2.Josefine HANSENVejle Judo Klub
3.Karen Marie EHMSENSjelle-Skørring Idrætsforening
3.Emma HERMANSENKauri Brønderslev Judoklub
U15 -60 A Drenge (4)
1.Altay Erson ERBrønshøj Judo Club
2.Victor Skovby LUNDFredericia Judo og Ju-Jutsu Klub
3.Kilian Niklas SØRENSENJetsmark Judoklub
4.Emils AGAMALIJEVSEbeltoft Judo-Klub
U15 -63 A Piger (3)
1.Emilie Dons LASSENFredericia Judo og Ju-Jutsu Klub
2.Zenia Stokbro BACHØrsø Judoklub
3.Emilie Rud NIELSENRamløse Judo & Jiu-Jitsuklub
U15 -66 A Drenge (3)
1.Niko GRZALJAVidar Gymnastik og Kampidræt
2.Magnus N. SØRENSENØrsø Judoklub
3.Svend Asbjørn GALLKodokan Odense
U18 +90 A Drenge (3)
1.Niclas Emil Lund LINDHOLMSjelle-Skørring Idrætsforening
2.Emil ATANBrøndby Judo Klub
3.Simon Bernhardt PETERSENVordingborg Judo og Jiu Jitsu Klub
U18 -40 A Drenge (4)
1.Magni Koch LAURITZENÅrhus Judo Klub
2.Niklas BETZERHvidovre Judo og Jiu-Jitsu Klub
3.Silas PENNINGALyngby Judo og Ju-Jutsu Klub
4.Mikkel MØLLÅrhus Judo Klub
U18 -45 A Drenge (3)
1.Mathias ROSENKVISTJudoklubben Mitani
2.Lucas PENNINGALyngby Judo og Ju-Jutsu Klub
3.Marcus Hammer LANGEÅrhus Judo Klub
U18 -50 A Drenge (6)
1.Aksel BIRLUNDAmager Judo Skole
2.Magnus ROSENKVISTJudoklubben Mitani
3.Simon ANDERSENAmager Judo Skole
3.Sebastian LINDQUISTBrønshøj Judo Club
U18 -52 A Piger (3)
1.Cassandra Rahbek EBELVejle Judo Klub
2.Aylin ERBrønshøj Judo Club
3.Mai Due NØRSKOVFredericia Judo og Ju-Jutsu Klub
U18 -55 A Drenge (4)
1.Mads KRISTENSENKodokan Odense
2.Marcus PENNINGALyngby Judo og Ju-Jutsu Klub
3.Malthe Sixtus JENSENÅrhus Judo Klub
4.Sebastian BINDSLEVSvendborg Judo og Jiu-Jitsu Klub
U18 -57 A Piger (3)
1.Olivia MOLNARAmager Judo Skole
2.Josefine HANSENVejle Judo Klub
3.Leonora GLOBEbeltoft Judo-Klub
U18 -60 A Drenge (3)
1.Bertil Lynge LAVRSENÅrhus Judo Klub
2.Altay Erson ERBrønshøj Judo Club
3.Oskar EGEDORFAmager Judo Skole
U18 -63 A Piger (4)
1.Karoline HANSENVejle Judo Klub
2.Julie MADSENÅrhus Judo Klub
3.Mikkeline DALLFredericia Judo og Ju-Jutsu Klub
4.Raluca Elena AMZASkagen Judoklub
U18 -66 A Drenge (10)
1.Daniel STUDSGAARDÅrhus Judo Klub
2.Mikkel H. STOLTENBERGAmager Judo Skole
3.Fríði CARLSSONSvendborg Judo og Jiu-Jitsu Klub
3.Djoni ASKHAMAmager Judo Skole
U18 -70 A Piger (5)
1.Ida JAKOBSENVejle Judo Klub
2.Amira SADEKSjelle-Skørring Idrætsforening
3.Sofia BERTHOUAmager Judo Skole
4.Freja SCHWERTFEGERFredericia Judo og Ju-Jutsu Klub
5.Laura Hjorth ANTVORSKOVBrønshøj Judo Club
U18 -73 A Drenge (9)
1.Emil Fjeldvig CHRISTIANSENHjørring Judoklub
2.Alexander Morits Feldborg JENSENHalsnæs Martial Arts
3.Ravan ATAYEVKøge Judoklub
3.Oskar Dalgård GÜLERYÜZAmager Judo Skole
U18 -81 A Drenge (3)
1.Mads MØLLERHolbæk Budo Skole
2.Thøger NIELSENFredericia Judo og Ju-Jutsu Klub
3.Andriy HLUSHCHUKSkive Judo Klub
U21 -100 A Drenge (1)
1.Niclas Emil Lund LINDHOLMSjelle-Skørring Idrætsforening
U21 -57 A Piger (2)
1.Olivia MOLNARAmager Judo Skole
2.Sille Rishøj JENSENKauri Brønderslev Judoklub
U21 -60 A Drenge (2)
1.Malte BØDSKOVÅrhus Judo Klub
2.Aozora SUZUKIÅrhus Judo Klub
U21 -63 A Piger (2)
1.Karoline HANSENVejle Judo Klub
2.Julie MADSENÅrhus Judo Klub
U21 -66 A Drenge (5)
1.Djoni ASKHAMAmager Judo Skole
2.Bárður LENVIG Århus Judo Klub
3.Mikkel H. STOLTENBERGAmager Judo Skole
4.Tom JØRGENSENIkiru
5.Dánjal Á KRÁKUSTEINISvendborg Judo og Jiu-Jitsu Klub
U21 -70 A Piger (4)
1.Cathrine HÆSTRUPSjelle-Skørring Idrætsforening
2.Isabella LAURITSENBrønshøj Judo Club
3.Sofia BERTHOUAmager Judo Skole
4.Mia Rud NIELSENRamløse Judo & Jiu-Jitsuklub
U21 -73 A Drenge (8)
1.Jacob AGERTOFTÅrhus Judo Klub
2.Jonas Kolvig CZAJKOWSKIBrønshøj Judo Club
3.Martin KAZARIANAmager Judo Skole
3.Christian S. ANDERSENFredericia Judo og Ju-Jutsu Klub
U21 -78 A Piger (1)
1.Mia Kristina Bjørn OLESENRamløse Judo & Jiu-Jitsuklub
U21 -81 A Drenge (3)
1.Matin DASHTIHelsingør Judo & Ju-Jutsu Klub
2.Mathias BAUERJudoklubben Mitani
3.Nikan AHMADIBrøndby Judo Klub
U21 -90 A Drenge (2)
1.Jesper HJERMITSLEVKauri Brønderslev Judoklub
2.Søren HJERMITSLEVKauri Brønderslev Judoklub
Veteran +100 Herrer (6)
1.Daniel ANDERSENSilkeborg Judo Klub
2.Søren Rønnov MADSENPi, København Judo
3.Jens HAUSGAARDRy Judoklub
3.Steffen Kragh JØRGENSENRy Judoklub
Veteran -100 Herrer (8)
1.Danas JAUCERASVordingborg Judo og Jiu Jitsu Klub
2.Boris SCHULEITÅrhus Judo Klub
3.Jaroslaw LEWANDOWSKIVidebæk Styrke og Kampsport
3.Niels Christian Rosholm OLESENÅrhus Judo Klub
Veteran -66 Herrer (2)
1.Christian Bo JENSENFredericia Judo og Ju-Jutsu Klub
2.Hormoz MAJNOUNIANAalborg Judoklub
Veteran -70 Damer (1)
1.Diana DALSGÅRDFredericia Judo og Ju-Jutsu Klub
Veteran -73 Herrer (4)
1.Mihail BOGHISvendborg Judo og Jiu-Jitsu Klub
2.Ole ELSTRØMØrsø Judoklub
3.Dennis HYLDGAARDVordingborg Judo og Jiu Jitsu Klub
4.Henrik MELGAARDLyngby Judo og Ju-Jutsu Klub
Veteran -81 Herrer (6)
1.Bugvi POULSENHorsens Judo Klub
2.Rene IVERSENVidebæk Styrke og Kampsport
3.Gregor KLASAVestfyns Judo og Selvforsvar
3.Nick FISKERSilkeborg Judo Klub
Veteran -90 Herrer (7)
1.Svend VOHLERTBrøndby Judo Klub
2.Paulius JAUCERASVordingborg Judo og Jiu Jitsu Klub
3.Brian ASMUSSENEsbjerg Judo Klub
3.Claus RASMUSSENTønder Judoklub
Åben Damer V2 (4)
1.Louise HANSENVejle Judo Klub
2.Amira SADEKSjelle-Skørring Idrætsforening
3.Julie MADSENÅrhus Judo Klub
4.Leonora GLOBEbeltoft Judo-Klub
Åben herrer (9)
1.Benjamin Troest KJELDSENPi, København Judo
2.Jacob AGERTOFTÅrhus Judo Klub
3.Anders HVIDKÆRAmager Judo Skole
3.Ginas JAUCERASVordingborg Judo og Jiu Jitsu Klub