DM B

Categories

Results

Senior +100 B Herrer (4)
1.Aslak UNGER-DOWNING Helsingør Judo & Ju-Jutsu Klub
2.Anders VEJLBYKøge Judoklub
3.Stefan Møller PEDERSENHoven Idrætsforening
4.Bjarke Patrick GADEFanø Gymnastik & Idræt, Judo
Senior -63 B Damer (2)
1.Maria FRANDSENVejle Judo Klub
2.Katrine STÆRMOSEHillerød Judoklub
Senior -90 B Herrer (6)
1.Mikkel KRISTENSENEbeltoft Judo-Klub
2.Nicolaj ANDERSENVordingborg Judo og Jiu Jitsu Klub
3.Peter Groulef JENSENJudoklubben Mitani
4.Albert GUTICFredericia Judo og Ju-Jutsu Klub
5.Mikkel JØRGENSENFanø Gymnastik & Idræt, Judo
U12 -25 B Drenge (6)
1.Mikkel VEJLBYKøge Judoklub
2.Aslan USUDURÅrhus Judo Klub
3. Svend Belit ANDERSENØrsø Judoklub
3.Jakob LANDVADKøge Judoklub
U12 -25 B Piger (3)
1.Nellie HØJSGAARDSvendborg Judo og Jiu-Jitsu Klub
2.My Olivia KEMPELHerning Judo og Jiu-Jitsu Klub
3.Fiona DERRICHEKøge Judoklub
U12 -30 B Drenge V2 (9)
1.David COMVALIUSTomoe, Kolding
2.William Egholm NIELSENHalsnæs Martial Arts
3.Zander GAMMELMARKAabenraa Judo Klub
3.Nathan KASZKOWIAKBrøndby Judo Klub
U12 -30 B Piger (5)
1.Frida HANSENJudoklubben Mitani
2.Fie Pape HAUSAGERHorsens Judo Klub
3.Elena FONSBØLJudoklubben Mitani
4.Emma Gameza NORLANDERAalborg Judoklub
5.Katja KRISTENSENGesten Vejen Judo og Ju-Jutsuklub
U12 -35 B Drenge (13)
1.Dogan USUDURÅrhus Judo Klub
2.Musa YANDIEVVejle Judo Klub
3.Frederik Emil JENSENVordingborg Judo og Jiu Jitsu Klub
3.Anton Knage RASMUSSENSvendborg Judo og Jiu-Jitsu Klub
5.Louis OBIONUÅrhus Judo Klub
5.Jonas LARSENKøge Judoklub
7.Romeo JØRGENSENBrøndby Judo Klub
7.Dennis CHRISTENSENJudoklubben Mitani
U12 -35 B Piger (3)
1.Julia SEMKLOHelsingør Judo & Ju-Jutsu Klub
2.Freja VEJLBYKøge Judoklub
3.Caroline Stigaard FRANDSENHorsens Judo Klub
U12 -40 B Drenge (8)
1.Oliver Hoff SVANEVordingborg Judo og Jiu Jitsu Klub
2.Malik CHAHIDJudoklubben Mitani
3.Felix PEDERSENEsbjerg Judo Klub
3.Hector BANKEAmager Judo Skole
U12 -44 B Piger (3)
1.Cecilie GORDONVejle Judo Klub
2.Gaia Linnea KJÆRVordingborg Judo og Jiu Jitsu Klub
3.Cecillie Keller ASMUSSENEsbjerg Judo Klub
U12 -45 B Drenge (7)
1.Gustav NØRGAARDTomoe, Kolding
2.Julius OBIONUÅrhus Judo Klub
3.Axel Hvidberg ALBANVordingborg Judo og Jiu Jitsu Klub
3.Mads LINDEROTHSkive Judo Klub
U12 -48 B Piger (1)
1.Sofia KORUP-SØRENSENAabenraa Judo Klub
U12 -60 B Drenge (2)
1.Jacob Bech ULDAHLSjelle-Skørring Idrætsforening
2.Isak Ørn ELIASSONJudoklubben Mitani
U15 +63 B Piger (3)
1.Rose Rudniak STAUBTomoe, Kolding
2.Freja Søndergaard PEDERSENHoven Idrætsforening
3.Frederikke FOGTMANNHoven Idrætsforening
U15 -40 B Piger (2)
1.Julie PEDERSENEsbjerg Judo Klub
2.Solvej BINDSLEVSvendborg Judo og Jiu-Jitsu Klub
U15 -44 B Piger (2)
1.Nada TAYEHTomoe, Kolding
2.Katja Ø. PEDERSENSkive Judo Klub
U15 -45 B Drenge (3)
1.Elias Al KHABAZTønder Judoklub
2.Magnus GULLØVKøge Judoklub
3.Elias Friis BOSTONTomoe, Kolding
U15 -48 B Piger (2)
1.Annika CAMERONEsbjerg Judo Klub
2.Millian ERICHSENHorsens Judo Klub
U15 -50 B Drenge (4)
1.Valentin Munksgaard SCHIAVUTAVordingborg Judo og Jiu Jitsu Klub
2.Magnus BJØRNFORTFanø Gymnastik & Idræt, Judo
3.Ibrahim PASALICTomoe, Kolding
U15 -52 B Piger (3)
1.Maria Mille NIELSENEsbjerg Judo Klub
2.Freja Simmen LUDVIGSENFredericia Judo og Ju-Jutsu Klub
3.Beatrice BONNESENKøge Judoklub
U15 -55 B Drenge (5)
1.Mathias TORNQVISTKøge Judoklub
2.Simon ANDERSENVidar Gymnastik og Kampidræt
3.Zilas Frederik Overgaard ZUKUNFTSkive Judo Klub
4.Gustav Johannes Høy THOMSENFanø Gymnastik & Idræt, Judo
5.Mads MIKKELSENTomoe, Kolding
U15 -60 B Drenge (2)
1.Reynir Mår HARDARSONTomoe, Kolding
2.Johan Hadrup ANDERSENFanø Gymnastik & Idræt, Judo
U15 -66 B Drenge (1)
1.Mads Skov JENSENFanø Gymnastik & Idræt, Judo
U18 -73 B Drenge (3)
1.Nikolaj NYMANDHillerød Judoklub
2.Sofus Rudå HERLØV-NIELSENHelsingør Judo & Ju-Jutsu Klub
3.Anders Bloch PETERSENTønder Judoklub
U21 -66 B Drenge (1)
1.Sebastian ENGBERGSkive Judo Klub
U21 -90 B Drenge (2)
1.Mikkel Rauch THOMSENEsbjerg Judo Klub
2.Jonas Mohr JENSENVejle Judo Klub